• شنبه 1403/3/26  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

شرح غربت (ترجمه و شرح خطبه فدکیه حضرت زهرا س )
پدید آورنده : آيت الله علي کريمي جهرمي
تعداد صفحات : 152
شابک : 9786008449102
قیمت به ریال : 530,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1395/9/16
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 3000
تاریخ اولین چاپ :
خرید

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

در روزهایی که دین خدا پایمال می شد و مردم به راحتی لگدمال شدنش را می پذیرفتند، عصمت پروردگار به پا خاست تا طنین سخنانش قرون و اعصار را فرا گیرد و راهنمای انسان های حقیقت طلب در تمام جهان باشد.

از پس گذشت قرن ها ، روشنگری های حضرت زهرا(س) همچنان نورافشانی می کند، زیرا او با یک خطبه، اساس دانشگاهی را پایه ریزی کرد که تا پایان دنیا برقرار خواهد بود.

خطبه فدک را می توان اولین بروز و ظهور جدی مبارزه و حق طلبی علیه توطئه غصب خلافت و انحراف از مسیر حق و امتداد راه غدیر دانست.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

آنگاه پیامبر مردم را دید که در دین خود گروه گروه شده و هر گروهی دین مخصوص و اعتقاداتی ویژه برای خود دارند.در جهنمی که خود افروخته بودند؛عاکف شده و از آن جدایی ندارند.بت های خود را پرستش می کنند و خدای حقیقی خود را در عین اینکه او را با فطرت خود می شناسند؛انکار می کنند.

فاطمه طاهره با ذکر جملات فوق،وضع نابسامان و وحشتناک مردم را در زمانی که پیامبر مبعوث به رسالت گردید؛ترسیم و بیان می کنند.جدا محیط،محیط اسف بار بود که ورود در آن با دعوتی جدید و دینی تازه امری بس دشوار به شمار می آمد.از یکسو معتقدات مختلف و ادیانی گوناگون در میان مردم رواج داشت.گروهی یهودی،جماعتی نصرانی و عده ای بت پرست بودند.(صفحه 52)

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما