• سه شنبه 1399/7/29  

اطلاعات کتاب

فقه و زندگی 12-ورزش بانوان
پدید آورنده : محمدحسين فلاح زاده(ناظرمجموعه فقه و زندگي)
تعداد صفحات : 80
شابک : 978600987590
قیمت به ریال : 50,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1393/9/11
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 3000
تاریخ اولین چاپ : 93/09/11
خرید

احکام و آداب ورزش بانوان توسط انتشارات بهار دلها چاپ شده است و دوازدهمین جلد از مجموعه فقه و زندگی است که به همت پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر  و با نظارت حجت الاسلام محمد حسین فلاح زاده به چاپ رسیده است .نویسنده این کتاب تلاش داشته است تا فقه را از تئوری به عمل نزدیک سازد و به موازین یک ورزش سالم و سازنده بپردازد.

این کتاب در نه فصل تنظیم شده است .

فصل اول ورزش و ضرورت آن

فصل دوم بانوان و ورزش

فصل سوم ورزش بانوان و نگاه نامحرمان

فصل چهارم عکس و فیلم ورزشکاران

فصل پنجم اخلاق و حقوق ورزشی

فصل ششم احکام ورزشی

فصل هفتم سفرهای ورزشی

فصل هشتم وظایف مربیان , ورزشکاران و تماشاچیان

فصل نهم مسائل سیاسی , اجتماعی ورزش

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

امروزه در سراسر  دنیا در کشورهای مختلف مسابقات ورزشی انجام می گیرد و ورزشکاران به کشورهای مختلف برای انجام مسابقات سفر می کنند. از آنجا که خواهران ورزشکار هم گاهی به کشورهای دیگر می روند به بعضی از وظایف شرعی اشاره می شود.

سوال : غذاهایی که از دست کفار گرفته می شود چه حکمی دارد؟ در صورتی که احتمال بدهیم این غذاها به وسیله کارخانه ها یا ابزارآلات یا دستکش تهیه شده اشکالی ندارد ولی هرگاه یقین داشته باشید دست یا بدن آنها با رطوبت تماس پیدا کرده احتیاط آن است که در غیر موارد ضرورت اجتناب شود , اما در موارد ضرورت , مثل مسافرت هایی که که به کشور های غیر اسلامی می شود و پرهیز از این امور مشکل است , می توانید پرهیز نکنید .

مسئله : فرآورده های لبنی که از حیوان حلال گوشت زنده گرفته می شود , مثل شیر, ماست, پنیر, کشک, کره, خامه که از گاو و گوسفند باشد همگی پاک و خوردن آن حلال است , هرچند شخص کافر آن را تهیه کرده باشد و یا در بازار غیر مسلمان به فروش برسد و یا از کشورهای غیراسلامی وارد کرده باشند , مگر آنکه انسان یقین کند با بدن کافر تماس پیدا کرده و نجس شده است .

( کتاب احکام و آداب ورزش بانوان / صفحه 60 و 61 )

 

.دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما