• سه شنبه 1399/7/29  

اطلاعات کتاب

داستانهایی از زندگانی امام هادی علیه السلام
پدید آورنده : خانم فرزانه حيدري
تعداد صفحات : 80
شابک :
قیمت به ریال : 50,000
نوبت چاپ : اول
تاریخ انتشار : 1392/6/30
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ : 92/6/30

کتاب داستان هایی از زندگانی امام هادی علیه السلام که توسط انتشارات بهار دلها منتشر شده است .

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

با روی کار آمدن دولت عباسیان و گسترش ترجمه و تدوین کتاب های غیر اسلامی , سیر جدیدی در پیدایش مکتب های عقیدتی مختلف در جهان اسلام آغاز شد و کونه ای دگر اندیشی در میان دانشمندان اسلام پدید آمد که پی آمد های آن در نشست های علمی آن دوران بازتاب یافته است.البته این دگراندیشی نوین , در حمایت های دربار , به ویژه مامون ریشه داشت .

در این میان هوشیاری امامان معصوم علیهم السلام سدی پایدار در برابر این توطئه ها به شمار می رفت. دوران زندگانی و امامت امام هادی علیه السلام نیز خالی از این سیاست بازی ها نبود و بر سنگینی مسئولیت رسالت امام ,به عنوان برترین مرجع پاسخگویی به شبهه ها و کج اندیشی ها و برجسته ترین جایگاه در رهبری شیعه می افزود. دوران سی و سه ساله امامت امام هادی علیه السلام شاهد تلاش های گسترده و خستگی ناپذیر ایشان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی است .

برخی از عناوین کتاب عبارتند از :

مبارزه با مذاهب انحرافی

مناظره

توطئه نافرجام

زینب کذابه

حضرت عبدالعظیم حسنی

پاسخ امام علیه السلام به پادشاه روم

مواضع عبادت

به روزگار بد مگو

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

متوکل عباسی دو تن از دانشمندان به نام های یحیی بن اکثم و ابن سکیت را به خدمت  خواند تا نشستی علمی با امام علی النقی علیه السلام ترتیب دهند در نشستی که برای این کار ترتیب داده شده بود ,  متوکل از ابن سکیت خواست تا پرسش های خئد را مطرح کند . او نیز پرسید : چرا موسی علیه السلام با عصا برانگیخته شد , عیسی علیه السلام با شفای بیماران و زنده کردن مردگان و محمد صلی الله علیه و آله با قرآن و شمشیر ؟

امام در پاسخ فرمود: :موسی علیه السلام با عصا و ید بیضا در دوره ای برانگیخته شد که مردم تحت تاثیر جادو قرار گرفته بودند. او نیز به همین منظور برایشان معجزه ای آورد که جادوهایشان را از بین ببرد و حجت را برایشان تمام سازد . عیسی علیه السلام با شفای بیماران خاص و بدون درمان و با زنده کردن مردگان برانگیخته شد زیرا در آن زمان پزشکی و پیشرفت های آن مردم را شگفت زده کرده بود .و او به فرمان خدا مردگان را زنده می کرد و بیماران بی درمان را شفا می داد. محمد صلی الله علیه و آله با قرآن و شمشیر در دوره ای برانگیخته شد  که شعر و شمشیر بر اندیشه مردم حکمرانی می کرد..او نیز با قرآن تابنده و شمشیر برنده بر شعر و شمشیرشان چیره گشت و پیام خدا را به آنان رساند و حجت را بر آنها تمام فرمود ...

(کتاب داستان هایی از زندگانی امام هادی علیه السلام / صفحه 33و 34 )

 

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما