• شنبه 1402/12/5  

اطلاعات کتاب

کتب انتشارات بهاردلها

نـــوشـت افـــزار بـــهـارك

تازه های نشر

مسجد و مسجدیها
پدید آورنده : حجت الاسلام محمدمهدي فجري
تعداد صفحات : 104
شابک :
قیمت به ریال : 200,000
نوبت چاپ :
تاریخ انتشار : 1391/3/7
قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
گروه سنی : بزرگسال
تیراژ : 5000
تاریخ اولین چاپ :
خرید

 

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول بر روی قسمت دانلود کلیک و بخشی هایی از این کتاب را بصورت pdf دریافت نماییید

کتاب مسجد و مسجدی ها را انتشارات بهاردلها منتشر کرده است .

مسجد تنها زمینی است که شعور دارد و آگاهی, اهل خود را می شناسد و در روز قیامت برای آنان شفاعت و نسبت به ضایع کنندگانش شکایت می کند. مروری بر سخنان بزرگان دین , نشانگر آن است که احداث مسجد فلسفه ای جز حضور مردم در آن و بهره گیری از برکات آن ندارد . بنابراین فرهنگ سازی در جهت حضور هرچه بشتر مردم در مساجد به ویژه نسل جوان باید در راس تلاش های علاقه مندان به تعمیق و گسترش ارزش های اسلامی باشد.

کتاب مسجد و مسجدی ها کتابی است مختصر که به بررسی آثار و فواید حضور در مسجد و عواقب عدم حضور در مسجد می پردازدکه در دو فصل تنظیم شده است .

فصل اول به اهمیت مسجد در آیات و روایات و وظایف مسلمانان در برابر مسجد می پردازد

فصل دوم  شامل پنج گفتار ذر باب رازو رمز حضور در مسجد و ویژگی های اهل آن و فواید دنیوی و اخروی رفتن به آن می شود و در پایان به عاقبت عدم حضور در مسجد می پردازد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم :

مسجد آمادگی انسان را برای عبادت بیشتر می کند و انسان های غافل را به یاد خداوند می اندازد. نقل شده است که فردی به یکی از عرفا نامه نوشت و پرسید:

" چه لزومی دارد , مردم همه در مسجد اجتماع کنند , با اینکه خداوند از رگ گردن به انسان نزدیک تر است .هرجا که باشی اگر رابطه ات را با خدا برقرار سازی , نتیجه خواهی گرفت ". عارف در پاسخ او نوشت :

" اگر چند چراغ در یک جا روشن باشد , به فرض خاموش شدن یکی , چراغ های دیگر روشن است ; ولی اگر یک چراغ در اتاقی دربسته باشد و آن نیز خاموش شود , آن اتاق تاریک می گردد. انسان ها نیز همین گونه هستند , بعضی گناهکار هستند که اگر تنها باشند , شاید موفق به فیوضات و برکات نور الهی نشوند; ولی اگر در اجتماع باشند , شلید خداوند به برکت بعضی از افراد دیگر , آنها را نیز مشمول فیوضات و برکاتش قرار دهد. "

(کتاب مسجد و مسجدی ها/ صفحه 77 )

دیدگاه شما
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید

نظر شما
 
نظرات کاربران

باسپاس از زحمات شما.کتاب بسيار جالبيه خيلي مفيد